Review: Makeup Revolution Forever Flawless Decadent

Așa cum v-am promis pe Instagram, astăzi revin cu un articol dedicat paletei Forever Flawless în varianta Decadent de la Makeup Revolution. Cu siguranță, ați auzit de acest brand și vă mărturisesc că majoritatea produselor pe care le-am încercat din portofoliul lor, mi-au plăcut. Printre acestea se regăsesc kitul de conturare (unul dintre cele mai faine încercate de mine până acum), corectorul Conceal & Define și paleta de farduri mai sus menționată.

Deși nu sunt o împătimită a paletelor sau a fardurilor, deoarece am câteva de care sunt extrem de mulțumită, pot să vă zic că nuanțele acesteia m-au cucerit. Sunt superbe și nimic mai mult! 

Având în vedere prețul pe care îl are (64 de lei), eu zic că este o investiție foarte bună! Nuanțele sunt superbe, pigmentate și se lucrează foarte ușor cu ele. Singurul aspect mai puțin pozitiv ar fi că nuanțele mate sunt ceva mai prăfoase, dar nimic deranjant. 

Ambalajul vine la pachet cu un aspect de marmură și are o oglindă imensă. Dacă vreți o paletă versatilă, cu nuanțe calde și pigmentate, eu zic că merită să îi dați o șansă. Prețul plătit pentru 18 farduri calitative este mai mult decât satisfăcător. 

Sper ca această poză cu swatch-urile să vă ajute, deși a fost puțin complicat să surprind fardurile la adevărată lor frumusețe. În realitate sunt mult mai faine!

Eu am cumpărat această paletă de pe site-ul celor de la Notino. În gama Forever Flawless se regăsesc nu mai puțin de 10 variante, potrivite pentru toate gusturile. 

Un lucru important ar fi să nu aveți așteptări prea mari în ceea ce privește calitatea ambalajelor produselor de la acest brand, deoarece nu sunt cele mai strălucite. Totuși, luând în considerare calitatea produselor în sine și prețul pe care îl plătim, eu zic că e destul de cinstit acest târg.

Voi ce produse ați încercat până acum de la acest brand?

Sper că v-am fost de ajutor cu acest articol!

Să aveți grijă de voi și să ne auzim cu bine!

33 Replies to “Review: Makeup Revolution Forever Flawless Decadent”

  1. Arata tare bine paleta, are nuante chiar frumoase. Sa o folosesti cu drag!

    1. Dobrișan Maria Ancuța - bookbizz says: Reply

      Într-adevăr arată super. ??Mi-ar plăcea sa le încerc și eu.

      1. Arată foarte bine și are cam toate nuanțele pe care le folosesc în prezent. ?

        1. Da, sunt foarte frumoase nuanțele.?

      2. Mă bucur că-ți place! :*

    2. Mulțumesc frumos!

  2. M am indragostit de fardurile makeup revolution si in general de produsele lor.

    1. Daa, sunt faine!

  3. Ce culori frumoase are!! Clar o iau si euuu. Superba este!

    1. Mă bucur că-ți place!

  4. Si eu am incercat cateva produse de la ei si mi-au placut. Ai dreptate cu ambalajele, imediat se strica. Te pup

    1. Mă bucur că ți-au plăcut! Pupici!

  5. Superba paleta. Chiar caut sa imi cumpar una noua, caci pe cea actuala o am deja cam de multicel…

    1. Merită să o încerci!

  6. Foarte placute nuantele.

  7. Sincer eu nu am auzit… dar eu nu ma machiez prea des.
    Mi-e dor totusi sa o fac, si ar trebui sa imi fac si ceva ordine in produse.

    1. Să ai spor!

  8. Am avut iluminator, fard de obraz si o trusa de farduri. De ceva timp ma cotesc daca sa dau comanda si eu d eo noua paleta sau nu.

    1. Știu ce zici!

  9. Imi plac nuantele.

  10. Superba este paleta! Mi-ar fi palcut sa vad si un machiaj realizat cu ea! Cand il vedem?

    1. Nu știu, nu cred că sunt cea mai pricepută și machiajele mele sunt destul de naturale.

  11. Ador paletele de la Makeup Revolution. Momentan mai am doar 2, plus o paleta de corectoare.
    Ambajele sunt asa si asa, trebuie sa umbli cu grija.

    1. Mă bucur că-ți plac! Daa, ambalajele sunt destul de fragile.

  12. Nu am produse de la ei dar paleta arata super 🙂

    1. Sunt chiar faine produsele lor.

  13. Makeup Revolution chiar au produse fain si nici nu sunt scumpe, am si eu vreo 2 palete de la ei si mai vreau cateva

    1. Daa, au un preț foarte bun!

  14. Este superba aceasta paleta. Am si eu de la ei vreo 3 palete de farduri.

  15. Am si eu vreo 3 palete de la ei si toate imi plac mult. Chiar tin fardurile extrem de bine pe pleoape.

  16. Imi plac foarte mult paletele de la Makeup Revolution!! Culorile lor vibrante sunt superbe. E faina rau paletica ta si nuantele sunt pe gustul meu! 😀

Leave a Reply